Nemůžete si vybrat? Pomůžeme Vám.
zavolejte nám +420 603 591 568
Nemůžete si vybrat? Pomůžeme Vám. zavolejte nám
+420 603 591 568
Kontakty
Doprava zboží zdarma
Vzorky tapet zdarma
Rady, tipy, návody
O čem se mluví

 

Kde se vzala vliesová tapeta

Papír není zrovna nejodolnější materiál, to není nic nového. Přesto se z něj dlouhá léta vyráběly tapety, které měly za úkol zútulnit obydlí a často i zakrýt nedostatky na zdech bytu i domu. Papír je poměrně levný materiál, který lze snadno potisknout libovolným motivem, avšak způsob lepení byl vždy jeho Achillovou patou. Bylo třeba natřít celý pruh tapety, nechat lepidlo vsáknout do papíru a potom opatrně přikládat na zeď a uhlazovat. Často se stávalo, že se provlhlá tapeta poničila, nebo se nadělalo hodně nepořádku kolem. Proto lidé přemýšleli, z čeho vyrobit odolnější tapetu, která by se snáz lepila a měla delší životnost. Z mnoha různých variant nakonec slavila úspěch vliesová tapeta.

Vlies je směs celulózových a syntetických polyesterových vláken, která se vyrábí jejich česáním a lisováním. Vliesové tapety neobsahují žádné změkčovače ani další škodlivé látky, takže jsou šetrné k životnímu prostředí i obyvatelům daného prostoru. Jedná se o netkanou textilii, na kterou se potom nanáší vrstva PVC pěny či akrylátu pro vytváření vzorů. Vlies stejně jako jiné netkané textilie má mnohem větší pevnost než papír, je odolnější a trvanlivější. Mezi největší výhody patří, že jsou ekologické, nehořlavéprodyšné. Dýchají společně se zdí, zabraňují tedy vzniku plísní. Snadno se lepí a v případě potřeby zároveň i odstraňují. Vliesové tapety se lepí jinak než papírové, lepidlo se nanáší na zeď, tapeta zůstává suchá, takže se s ní lépe manipuluje a nevzniká zdaleka tolik nepořádku po tapetování.

V dnešní době se vliesové tapety těší velké oblibě, najdete je proto ve spoustě barevných provedení a rovněž s různými vzory, ze kterých můžete vybírat. Přijďte se podívat do naší kamenné prodejny, nebo nakupujte z širokého sortimentu e-shopu on-line.

Prodáváme pouze zboží ověřených světových značek a výrobců

Platební metody