Nemůžete si vybrat? Pomůžeme Vám.
zavolejte nám +420 603 591 568
Nemůžete si vybrat? Pomůžeme Vám. zavolejte nám
+420 603 591 568
Kontakty
Doprava zboží zdarma
Vzorky tapet zdarma
Rady, tipy, návody
O čem se mluví

K čemu vlastně tapety jsou

Ať už jde o povrch stěn v bytě, kanceláři, nebo jiném prostoru, je důležité, abyste se zde cítili dobře. Obzvlášť trávíte-li zde větší část dne, jste ovlivněni atmosférou tohoto místnosti. Je prokázáno, že strohé bílé zdi nejsou zdaleka pro každého. Spousta lidí má raději trochu života, nezáleží ani tak na stylu či barevném provedení. Podstatné je, aby interiér trochu žil, a to mají za úkol barvy a především tapety. Existuje celá řada materiálů, ze kterých se tapety vyrábí, mezi nejčastěji využívané patří papírové, vliesovévinylové tapety.

Praktické výhody tapet

Jednotlivé typy se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobené, jsou tedy vhodné do jiného prostředí a mají také odlišný způsob lepení. Společným je pro ně účel, samozřejmě na první pohled vidíme barvy a vzory, takže je všem jasné, že slouží z velké části jako dekorace. Použitím barev a vzorů lze zcela změnit ráz interiéru a tedy jeho celkovou atmosféru. Vedle designové funkce mají ale také řadu praktických výhod. Tapety na zdech pohlcují nežádoucí zvuky a do značné míry eliminují ozvěnu v málo zařízených místnostech. Slouží také do jisté míry jako tepelná izolace, zároveň jsou však prodyšné, takže nepodporují vznik plísní. Praktické na tapetách také je, že zakryjí zeď i s jejími případnými kosmetickými nedostatky, jako jsou praskliny, trhliny apod.

Vyberte si vhodný design

Tapety lze použít do celého interiéru, stále modernější způsob použití tapety je pokrytí jedné stěny pokoje. Využít k tomuto účelu můžete tapetu s opakujícím se vzorem, nebo také fototapetu. Fototapety se vyrábí s mnoha různými vzory, můžete vybírat napodobeniny přírodních materiálů, krajiny všeho druhu, zvířecí motivy i městská panoramata. Výběr vzoru by měl především záležet na účelu místnosti. Od něj by se měly odvíjet vlastnosti tapety jako velikost, barva, umístění apod.

Prodáváme pouze zboží ověřených světových značek a výrobců

Platební metody