Nemůžete si vybrat? Pomůžeme Vám.
zavolejte nám +420 603 591 568
Nemůžete si vybrat? Pomůžeme Vám. zavolejte nám
+420 603 591 568
Kontakty
Doprava zboží zdarma
Vzorky tapet zdarma
Rady, tipy, návody
O čem se mluví

Jak tapetovat dětské 3D tapety Walltastic

 

Zde Vám přinášíme návod na lepení 3D dětských tapet od výrobce Walltastic. Před tapetováním doporučujeme zkontrolovat a případně upravit podklad pod tapety, návod na přípravu podkladu nalezete ZDE.

Příprava

Nástěnná tapeta Walltastic se skládá z panelů. Výrobek prochází přísným procesem pro kontrolu výstupní kvality, čímž se snažíme, abychom vám přinášeli produkty ve špičkové kvalitě a perfektním stavu. Než nanesete lepidlo, rozložte si panely nástěnné tapety Walltastic na podlahu, abyste měli jistotu, že jste spokojeni s kvalitou tisku a barev a že panely správně lícují – povšimněte si, prosím, že všechny okraje, které se budou stýkat, mají zhruba 6mm přesah tisku. Pokud naleznete jakékoliv vady, obraťte se prosím ihned na svého dodavatele. Jakmile jakoukoliv část nástěnné tapety umístíte na zeď, již neposkytujeme záruku výměny či vrácení peněz. Po nanesení tapety na stěnu nebo během jejího nanášení společnost Walltastic nenese zodpovědnost za jakékoliv poškození vaší tapety.

Lepení panelů

Dbejte pokynů výrobce ohledně pořadí instalace panelů. Doba mezi instalacemi jednotlivých panelů by neměla být příliš dlouhá, jinak se může stát, že vzory na panelech nebudou správně lícovat. Buďte připraveni na to, že bude zapotřebí instalovat jeden panel po druhém, až budou nainstalovány všechny, a přestávku si dát až poté.
Vzhledem k tomu, že umístění prvního panelu určuje celkový vzhled dokončené nástěnné tapety, s jejím nalepováním
nespěchejte a buďte pečliví. Polohu prvního panelu označíte tak, že na stěnu narýsujete vertikální linie. Doporučujeme použít tužku, vodováhu a případně olovnici.

Postup při lepení

  • Vezměte panel č. 1
  • Panel položte potiskem dolů na ploché místo. Na jeho zadní stěnu rovnoměrně naneste tapetové lepidlo a nechte ho, aby se do tapety vsáklo, a to po dobu asi 1–2 minut. Panely s naneseným lepidlem nepokládejte na sebe, ani je nepřekládejte. Je velmi důležité, abyste se řádně ujistili, že lepidlo je naneseno i na okraje tapety. Snažte se lepidlem nepotřísnit potištěnou stranu panelu. Provlhlý panel naneste na stěnu. Použijte přitom měkký hadřík.Pracujte zespodu nahoru a zleva doprava. Dávejte si přitom pozor, abyste žádný z panelů nepřetížili. Pokud některý z panelů bude příliš mokrý nebo jej budete přesouváním přetěžovat, natáhne se a slícování vzoru se může stát velice obtížné.
  • Přebytečné lepidlo z přední strany tapety odstraňte opatrně pomocí měkkého hadříku. Pokud byste potištěnou stranu čistili nebo drhli příliš, mohlo by se stát, že z papíru setřete inkoust.
  • Výše uvedené kroky opakujte i v případě zbývajících panelů. Dbejte přitom na to, aby vytištěné vodicí značky na každém panelu překrývaly všechny přilehlé okraje o zhruba 6 mm. To zajistí, že po vyschnutí tapety nebudou vidět spoje. Je běžné, že každý panel mokré tapety je o 1,25 cm větší než panel suchý. Každý panel se totiž po nanesení lepidla roztáhne.
  • Po vyschnutí papíru opatrně ořízněte přebytečné okraje.

Často kladené otázky (FAQ)

Nalepil jsem horní panely. Dolní panely jsou menší. Proč?

  • Když jste si domů přinesli tapety společnosti Walltastic, všechny panely byly stejně velké. Poté jste ale na horní panely nanesli lepidlo a ony se zvětšily. Jakmile lepidlo nanesete i na zbývající dolní panely, i ony se zvětší a velikostně se budou shodovat s horními panely, které jste už nainstalovali.

Proč se mi v tapetě tvoří vzduchové bublinky a vrásky, i když jsem ji vyhladil?

  • Vzduchové bublinky mohou být způsobeny nerovnoměrným vyhlazením. Pokud lepíte tapetu a vidíte, že se začíná tvořit vzduchová bublinka, jednoduše nadzvedněte tapetu nad bublinku a pak ji znovu vyhlaďte. Pokud vzduchovou bublinku najdete až po vyschnutí tapety, je velmi pravděpodobné, že pokud ji propíchnete jehlou nebo naříznete nožem jako při vyhlazování, můžete ji poškodit. Mírně napnutá část tapety se totiž nemusí smrštit zpět a následkem toho dojde k vytvoření vrásek. Další příčina vytvoření bublinek spočívá v použití nedostatečného množství lepidla.

Proč se panely na okrajích smrštily a vzor na tapetě už nelícuje?

  • Ke smrštění dochází tehdy, pokud tapeta před vyschnutím tapetového lepidla nepřilnula dostatečně ke stěně. Je-li na ně naneseno lepidlo, většina tapet se roztáhne. Pokud tapeta ke zdi nepřilne správně nebo pokud je natažená až příliš, začne se při schnutí smršťovat.

 

Zdroj informací a kontakt na výrobce: www.walltastic.com

 

---------------------------------------------------------------------------------

Návod na lepení 3D tapet Walltastic si také můžete stáhnout do svého počítače:

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Případně se můžete podívat na videonávod - přestože je v angličtině, video je velmi názorné:

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

... zpět na Návody a rady

Pokračovat na:

... příprava podkladu

... vybírat 3D tapety Walltastic

Prodáváme pouze zboží ověřených světových značek a výrobců

Platební metody